OBSAH
EN RU
RECEPCE

Zrozeno v ohni – výstava zahájena

Vernisáž 7. 10. 2023

Slavnostní vernisáží se návštěvníkům zahrady Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi otevřela výstava velkoplošných fotografií „Zrozeno v ohni“.

Fotografie představují dílo významného českého skláře, designéra a architekta, Bořka Šípka, a také práci novoborských sklářů.

Na zahájení přijela Olga Menzelová, z pořádající agentury Medialogue a režisér Jaroslav Brabec, který je autorem koncepce výstavy a reportážních fotografií.

Příjemnou atmosféru hojně navštíveného zahájení, ke které přispěla i hudební skupina Sunset či víno Wilomenna, jsme pro vás zachytili na fotografiích.

Vernisáž byla obohacena o dvě překvapení.

Jiří Pačinek představil unikátní skleněný strom, jediný svého druhu v České republice, odkazující na české umělce Reného Roubíčka a Bořka Šípka.

Jiří Pačinek, který patří k současným reprezentantům české sklářské školy doma i ve světě, vytvořil 300 skleněných květů, „vyrůstajících“ z kovové konstrukce do výšky čtyř metrů.

Skleněný strom bude trvalou součástí prostoru před pavilonem magnetické rezonance.

Druhým překvapením pro návštěvníky bylo odhalení skleněného „Arnoštka“ uměleckého díla na počest režiséra Jiřího Menzela, které zdobí recepci hlavní budovy (budova A) Kliniky Dr. Pírka.

Výstava Zrozeno v ohni je zdarma přístupná každý den bez omezení do 24. října 2023 v zahradě Kliniky.

Zrozeno v ohni – výstava zahájena

Zahájení výstavy Zrozeno v ohni se těšilo velkému zájmu veřejnosti.

Zrozeno v ohni – výstava zahájena

Výstavu zahájili producentka Olga Menzelová, ředitel KDP MUDr. Stanislav Najman a režisér Jaroslav Brabec.

Zrozeno v ohni – výstava zahájena

Před pavilonem magnetické rezonance „vyrostl“ unikátní skleněný strom ze sklárny Jiřího Pačinka.

Zrozeno v ohni – výstava zahájena

Na recepci Kliniky byla odhalena pocta režisérovi a herci Jiřímu Menzelovi – skleněný Arnoštek – připomínající postavu z filmu Rozmarné léto.