OBSAH
EN RU
RECEPCE

Operace kolenních vazů a nestability ramene

Telefon: 326 332 991

MUDr. Daniel Horáček

ORTOPEDIE: OPERACE KOLENNÍCH VAZŮ A NESTABILITY RAMENE

Nestabilita kolene, poranění vazů, nestabilita ramene

U akutních poranění lékaři naší Kliniky zajistí rychlé určení rozsahu poškození kostí a kloubů, v případě potřeby též pomocí magnetické rezonance. 

Častými klienty Kliniky s postižením kolenních vazů jsou vrcholoví sportovci.  

Stále častěji tyto případy v posledních letech řešíme rovněž u všech ostatních rekreačních sportovců a ostatních pacientů. 

Díky zkušenostem našich lékařů a vypracovaným operačním postupům se nám daří naše pacienty navracet zpět k plnohodnotnému životu a zátěži kloubů.

Nejčastějším postižením, které omezuje sportovní aktivity, je nestabilita kolenního kloubu v důsledku nedostatečné funkce nejdůležitějšího stabilizátoru kolenního kloubu, kterým je přední zkřížený vaz, pacienty označovaný jako křížový vaz. 

Při takovémto onemocnění je jediným řešením transplantace nového předního zkříženého vazu.

Z dalších operací, které vrací naše pacienty do kvalitního sportu, jsou stabilizační operace ramenního a hlezenného kloubu. 

Typickými klienty naší Kliniky s postižením ramenního kloubu jsou sportovci s velkou nápřahovou zátěží, jako jsou oštěpaři, volejbalisté, házenkáři nebo pacienti po vykloubení ramenního kloubu. 

Neléčíme jenom sportovce, často jsou stejné způsoby operační léčby vhodné i pro nesportující pacienty. Tyto operace jim pomáhají vrátit se k jejich profesi nebo koníčkům. 

Dobře cílená operační léčba zlepší toleranci často vysoké manuální pracovní zátěže.

Návrat ke sportu, do zaměstnání, ke koníčkům

Pohyb je jedna ze základních potřeb člověka. S touto filozofií přistupujeme k našim pacientům, kteří jsou z důvodu různých postižení pohybového aparátu při sportování omezeni. 

Úkolem našich ortopedů je vrátit takového pacienta do jeho oblíbeného sportu a uchovat mu možnost sportování do co nejvyššího věku.

 

Operace kolenních vazů a nestability ramene

U akutních poranění lékaři naší Kliniky zajistí rychlé určení rozsahu poškození kostí a kloubů.

Operace kolenních vazů a nestability ramene

Nejčastějším postižením, které omezuje sportovní aktivity, je nestabilita kolenního kloubu.