OBSAH
EN RU
RECEPCE

Robotické operace

Na Klinice Dr. Pírka začala budoucnost

Ortopedické pracoviště Kliniky Dr. Pírka jako první v České republice zavádí roboticky asistované operace kloubních náhrad.

Robotický ortopedický asistent ROSA® (Robotic Orthopaedic Surgery Assistant) byl navržen chirurgy pro chirurgy, a spojuje pokročilé technologie k sběru a analýze dat před a během operace, aby pomohl v plánování a přesném umístění náhrady kolenního kloubu.

Po mnohaleté spolupráci s americkým partnerem, a po roce příprav, Klinika Dr. Pírka realizuje roboticky asistované operace v ortopedii.

Výhody operace s robotickým asistentem:

  • Bezpečnější a přesnější průběh operačního výkonu
  • Cesta, jak zajistit co nejlepší funkci kloubu po operaci
  • Implantace nejmodernějšího implantátu
  • Krátké čekací doby

Jak funguje robotický asistent ROSA®

Stejně jako v ostatních oborech, tak i v ortopedii robotika ve spojení se zkušeným lékařským týmem dále zvyšuje bezpečí a kvalitu prováděných ortopedických operaci.

Systém ROSA® podporuje chirurgy při provádění totální endoprotézy kolenního kloubu funkcemi, které pomáhají při resekci kosti a také při hodnocení stavu měkkých tkání, což usnadňuje umístění implantátu během operace.

Tato technologie umožňuje operaci kolena s ohledem na anatomii konkrétního pacienta s nejvyšší možnou mírou personalizace. Zákrok je naplánován podle individuální osy a uložení končetiny, která je jedinečná pro každého pacienta. 

To pomáhá optimalizovat chirurgický plán speciálně a na míru. Během operace technologie ROSA® používá kameru a senzory, aby přesně věděla, kde jsou anatomické části kolene – dokáže detekovat i ty nejmenší pohyby v reálném čase. 

Pomocí robotického řídícího ramene pomáhá operatérovi přesně umístit implantát podle jejich plánu, a s maximální přesností zajistit co nejšetrnější a nejpřesnější řezy.

Cílem roboticky asistované operace kloubní náhrady je zajistit co nejšetrnější výkon i u pacientů s těžkým postižení kloubu, a zajistit co nejlepší funkci kloubu do budoucna.

Lékaři Kliniky Dr. Pírka absolvovali v uplynulém roce stáže na předních evropských pracovištích. Současně zavádění nové metody je ve spolupráci s přímou asistencí expertů amerického partnera na místě.

Doplatek za operaci se systémem ROSA®

Pacient doplácí pouze část nákladů nehrazených ze zdravotního pojištění, ostatní péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Doplatek pacienta v případě robotické asistence je 55 000 Kč.

Informace a objednání na telefonu: 326 332 991 / e-mail: recepce@drpirek.cz

 

Představení první ortopedické, roboticky asistované, operace na Klinice Dr. Pírka v České televizi:

video reportáže ČT (ivysílání)

Robotické operace

Robotický ortopedický asistent ROSA® byl navržen chirurgy pro chirurgy.

Robotické operace

Klinika Dr. Pírka jako první v ČR zavedla asistované robotické operace kloubních náhrad.

Robotické operace

Operace na míru. ROSA® umožňuje operaci kolena s ohledem na anatomii konkrétního pacienta.

Robotické operace

Cílem robotické operace je zajistit co nejšetrnější výkon i u pacientů s těžkým postižením.