OBSAH
EN RU
RECEPCE

Herniologie a jednodenní chirurgie

Připravili jsme pro vás videorozhovor s MUDr. Markem Burianem, který je vedoucím herniologické poradny a specialistou na mini invazivní operace kýly.

Celý video rozhovor můžete shlédnout na tomto odkazu:

https://youtu.be/8TWZn2DVnmY

Přepis rozhovoru si můžete přečíst zde:

Vítáme vás u rozhovoru s panem doktorem Burianem, který vede na Klinice Dr. Pírka herniologickou poradnu. 

Mohl byste nám říct, co je to vlastně kýla z pohledu odborníka?

Kýla z pohledu odborníka je určitá abnormalita břišní stěny, kdy dochází k průniku buď tkání nebo orgánů získaným nebo vrozeným defektem.

Můžete nám krátce popsat, co klientům nabízíte, a kdy a proč by měli vaši poradnu vyhledat?

Klientům v herniologické poradně nabízíme konzultace v určité specifické oblasti medicíny tedy herniologii (kýlní poradna), kde se snažíme se o koncentraci do rukou specialisty, který dokáže pacientům nabídnout odbornou pomoc při řešení různých kýl.

Pane doktore, vy jste nedávno absolvoval školení moderních léčebných metod ve francouzském Štrasburgu, na prestižním univerzitním pracovišti IRCAD. Co jste se tam dozvěděl nového, a jak využíváte své poznatky v praxi na Klinice Dr. Pírka?

IRCAD při univerzitní nemocnici ve Štrasburku je školící a výzkumné centrum, zabývá se mnoha oblastmi, zejména ale cílí na mini invazivní chirurgii. Z tohoto pohledu byl kurz, který jsem absolvoval v problematice herniologie komplexní a poměrně významně mě obohatil, jak co se týče řešení, vyšetřování, i možných komplikací v oblasti herniologie a mini invazivní chirurgie.

Klinika Dr. Pírka nabízí takzvanou jednodenní chirurgii a operace kýly je jednou z možností využití této zkrácené hospitalizační metody. Jaké jsou výhody jednodenní chirurgie?

Je potřeba říct, že jednodenní chirurgie není úplně pro všechny pacienty. Její jednoznačnou výhodou pro klienty, pro které je vhodná, je zkrácený hospitalizační čas, tzn. hospitalizace do čtyřiadvaceti hodin. U některých případů je to tak, že pacient ráno přichází na zákrok, a odpoledne odchází domů. Někdy je to tak, že přichází na zákrok během dne a přespává do druhého dne. Výhodou pro pacienty je samozřejmě minimální čas, který tady (na Klinice) stráví. Je třeba říct, že operace, které se využívají k řešení u kýl, jsou mini invazivní, tudíž velmi šetrné k pacientům.

Kdybyste měl na závěr něco vzkázat klientům, kteří váhají s návštěvou kýlní poradny, co byste jim poradil?

Klientům, kteří váhají, bych vzkázal ať neváhají, ať přijdou, a  nebojí se. Minimálně zkonzultovat svůj problém, a my se samozřejmě budeme snažit vyjít jim vstříc.

Děkujeme panu doktorovi Burianovi za rozhovor a vám za sledování. Doufáme, že se vám video líbilo a přineslo vám nějaké zajímavé informace, které vám případně pomohou v rozhodování. 

Herniologie a jednodenní chirurgie

Operace kýly. Operace se provádí cestou klasickou nebo laparoskopickou

Herniologie a jednodenní chirurgie

MUDr. Marek Burian získal certifikát na prestižní klinice IRCAD ve Štrasburgu

Herniologie a jednodenní chirurgie

Moderní jednodenní chirurgie minimalizuje čas pacientů na Klinice