OBSAH
EN RU
RECEPCE

Ambulantní budova Kliniky Dr. Pírka získala hlavní cenu za architekturu

Mladoboleslavská cena za architekturu 2024 ocenila nejlepší stavby regionu. Naše ambulantní budova v ní získala hlavní cenu.

První ročník regionální soutěže Mladoboleslavská cena za architekturu zná své vítěze. Ve čtvrtek 18. dubna 2024 byly v rámci slavnostního večera uděleny dvě hlavní ceny, a to ambulantní budově Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi a Komunitnímu centru Mírová v Mnichově Hradišti. 

Hlavní cena:

Ambulantní budova Kliniky Dr. Pírka
architekt: prof. Ing. arch. Martin Rajniš, MgA. David Kubík
investor: Klinika Dr. Pírka s.r.o.

Komunitní centrum Mírová
architekt: PROJEKTIL ARCHITEKTI, s.r.o.
investor: město Mnichovo Hradiště

„Dlouho se nestalo, abychom v architektonické přehlídce udělili dvě hlavní ceny. Ambulantní budova kliniky Dr. Pírka je ale výjimečnou soukromou investicí, i v segmentu privátního zdravotnictví jde o ojedinělý počin. Takový přístup k rozvoji, komplexní, promyšlený, s jasnou strategií, která je z celého areálu cítit, si prostě zaslouží ocenění. 

Komunitní centrum Mírová v Mnichově Hradišti je zase obdivuhodným počinem místní samosprávy. Nenásilná, neagresivní budova je vetknuta do místa, které předtím bylo vnitřní periferií města. Přineslo do místa novou energii a budova i její okolí jsou připraveny i pro případný další rozvoj. Prostě komunitní centrum, jak má být, včetně řešení interiérů s možností dělení vnitřního prostoru i mnoha úložnými systémy, “ dodává Martin Kloda, předseda poroty 1. ročníku Mladoboleslavské ceny za architekturu. 

Všechny finálové soutěžní počiny budou k vidění v rámci putovní výstavy zahájené v rámci slavnostního večera. První destinací je samotný objekt Pluhárny v Mladé Boleslavi, kde jsou fota a vizualizace finalistů vystavena do 22. května 2024, další destinace výstavy budou k dispozici na webu soutěže www.mbca.cz.

Slavnostnímu vyhlášení předcházela debata odborníků v oblasti architektury a územního plánování se zástupci samospráv a dalších organizací z regionu Mladoboleslavsko. Generálním partnerem Mladoboleslavské ceny za architekturu je Nadační fond Škoda Auto. 

Dalšími partnery 1. ročníku Mladoboleslavské ceny za architekturu byly Česká komora architektů, Středočeský kraj, Ilex design a Kámen Pečky. Akce se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje, Mgr. Petry Peckové. 

Zdroj www.mb-net.cz / KDP

Ambulantní budova Kliniky Dr. Pírka získala hlavní cenu za architekturu

Ambulantní budova KDP získala hlavní cenu za architekturu

Ambulantní budova Kliniky Dr. Pírka získala hlavní cenu za architekturu

Cenu převzal ředitel Kliniky MUDr. Stanislav Najman (vpravo), v doprovodu architekta Vlastimila Packa

Ambulantní budova Kliniky Dr. Pírka získala hlavní cenu za architekturu

Vyhlášení se konalo v objektu Pluhárny v Mladé Boleslavi